Co se to dnes děje?

   Začínám přemýšlet pod vlivem zpráv, které se šíří z médií. Teď se chci vyjádřit k tématu Islám. Jen těžko se mi věří všem těm negativním zprávám o uprchlících z oblastí postižených válkami, které asi zaznamenáváte všichni. Nejde mi o to něco vyvažovat. Ale otázka zní: Komu to prospívá? Žije a pracuje se nám s tím lépe?

   Je to jen další oblast negativity, která zaplavuje moji mysl. Píšu zde proto, že i ve mě se střídají pocity strachu, bezmoci, agresivity. Co to dělá s jinými lidmi? Tak jsem si otevřel pár stránek o Islámu a arabském světě. Je to docela zajímavé čtení.

   Myslím, že historický problém konfliktu mezi judaismem, křesťanstvím a islámem je dnes na pořadu dne a je zapotřebí ho řešit. Konečné řešení není silové řešení. Konečné řešení je usmíření lidí i náboženství. Islám je dnes vidět více než jindy? Kdo ho tak zviditelnil? Kdo do těch rozvojových zemí posílá zbraně? Jsme na pokraji rozhodnutí Válka nebo Mír.

   Nechci moc psát, chci vyjádřit, že se můžeme povznést nad strach a bezmoc pouze aktivním životem. Dělat věci prospěšné pro život. To znamená hlavně přehodnotit náš dosavadní každodenní život, naše postoje k lidem, naši důvěru v sebe, v rodinu, společnost. Náš výchovný systém v rodinách i ve společnosti, informace a filmy, které sledujeme.

Nabízím ke shlédnutí film. Mě zaujal. Hvězdné obsazení Robert Redford, Meryl Streep, Tom Cruise.

Hrdinové a zbabělci

 

Zdeněk

Někdy kluk, někdy chlap se srdcem. Bývalý pomocník strojvedoucího, misionář; nyní žijící z výsledků své obchodní činnosti. Celoživotní hledač radosti, kterou již ve svých letech začínám žít.

Helena

Keramiku jsem poznala, když mi bylo dvacet. Je to nádherné řemeslo, které mě k sobě přitáhlo ve chvíli, kdy jsem hledala své místo na světě. Práce s mokrou hlínou ve mě probouzí fantazii a lásku k přírodě.

Hledáte klidné a tvůrčí prostředí, odpočinek od ruchu velkoměsta a dovolenou v přírodě? Pak je ubytování v soukromí pro Vás to pravé. Naši keramickou dílnu s ubytováním doporučuje i partnerský portál MegaUbytko na stránkách ubytování Červená Voda. Najdete nás také v oblíbené sekci ubytování Jeseníky. Neváhejte a přijďte si k nám užít kreativní atmosféru a odpočinek v jednom. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Naše služby
Ubytování

Ubytování

Nabízíme k pronájmu malý byt, který je součástí staré venkovské usedlosti postavené německou rodinou na přelomu 18. a 19. století

Keramická dílna

Keramická dílna

Na hrnčířském kruhu vytváříme především hrnčířské zboží pro dům i zahradu. Máte-li svá osobitá přání, rádi vám vyjdeme vstříc.

Tvořivá setkání

Tvořivá setkání

V naší dílně vítáme všechny, kteří by si rádi vyzkoušeli práci s hlínou – modelování, točení na hrnčířském kruhu a relaxační tvoření.

Výlety do okolí

Výlety do okolí

Dům s velkou zahradou a lesem vám nabízí úzký kontakt s přírodou. Vyměňte každodenní spěch za malé zastavení a vnímejte přírodní rytmy.

Adresa

Zdeněk a Helena Habartovi
Moravský Karlov 103
Červená Voda 561 61

Kontakty

Zdeněk

zdenekhabarta@seznam.cz
tel. 777 815 909

Helena

habartovi@email.cz
tel. 773 206 793