Nálada 6.7.2015

Je krásný letní den. Není důvod se čímkoliv zneklidňovat, není důvod se cítit špatně. A přesto se děje něco, co mě nutí k vnitřnímu prozření, vhledu do mého srdce.

Objevuje se nečekaně, nezvaná ale přítomná. Kdo by ji čekal? Ani já ne.

Závist. Pocit, který znám, se objevuje po nějakém čase. Vím, co je závidět. Kamarádovi, sourozenci, muži, ženě, boháči i chudákovi......Závidět se dá komukoliv cokoliv. Rodina, bohatství, chudoba, nadhled, tvůrčí myšlení a činnost....

Jsem šťastný, že to zažívám. Už jsem si myslel, že mi bude jen dobře. Ale? Vše je, jak má být. Uvědomění je tu pro mě, že je něco, co mě drží ve střehu. Je dobré, abych byl bdělý a nenechal se ukolébat jen dobrými pocity, naplňující prací, upřímnými přáteli, zářícím sluncem a modrou oblohou.

Ten pocit závisti ve mě vyvolal smutek, a tak z ničeho nic jsem si pustil píseň, kterou mi někdo letos připoměl člověk ve stanu doprovázející písničkářku Šany Šanclovou. V předvečer festivalu Putování za písničkou.

Pro potěchu si pouštím nesmírně krásnou hudbu. Znám ji z mládí. Roman Dragoun mě zaujal již mnoho let nazpět, ale taky se mi vytratil z paměti. Tak pro mě i pro Vás je tady.

 

Videogalerie
  • Nálada 6.7.2015
  • Nálada 6.7.2015
Zdeněk

Někdy kluk, někdy chlap se srdcem. Bývalý pomocník strojvedoucího, misionář; nyní žijící z výsledků své obchodní činnosti. Celoživotní hledač radosti, kterou již ve svých letech začínám žít.

Helena

Keramiku jsem poznala, když mi bylo dvacet. Je to nádherné řemeslo, které mě k sobě přitáhlo ve chvíli, kdy jsem hledala své místo na světě. Práce s mokrou hlínou ve mě probouzí fantazii a lásku k přírodě.

Hledáte klidné a tvůrčí prostředí, odpočinek od ruchu velkoměsta a dovolenou v přírodě? Pak je ubytování v soukromí pro Vás to pravé. Naši keramickou dílnu s ubytováním doporučuje i partnerský portál MegaUbytko na stránkách ubytování Červená Voda. Najdete nás také v oblíbené sekci ubytování Jeseníky. Neváhejte a přijďte si k nám užít kreativní atmosféru a odpočinek v jednom. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Naše služby
Ubytování

Ubytování

Nabízíme k pronájmu malý byt, který je součástí staré venkovské usedlosti postavené německou rodinou na přelomu 18. a 19. století

Keramická dílna

Keramická dílna

Na hrnčířském kruhu vytváříme především hrnčířské zboží pro dům i zahradu. Máte-li svá osobitá přání, rádi vám vyjdeme vstříc.

Tvořivá setkání

Tvořivá setkání

V naší dílně vítáme všechny, kteří by si rádi vyzkoušeli práci s hlínou – modelování, točení na hrnčířském kruhu a relaxační tvoření.

Výlety do okolí

Výlety do okolí

Dům s velkou zahradou a lesem vám nabízí úzký kontakt s přírodou. Vyměňte každodenní spěch za malé zastavení a vnímejte přírodní rytmy.

Adresa

Zdeněk a Helena Habartovi
Moravský Karlov 103
Červená Voda 561 61

Kontakty

Zdeněk

zdenekhabarta@seznam.cz
tel. 777 815 909

Helena

habartovi@email.cz
tel. 773 206 793