Představ si

Představ si…(inspirováno skutečností)


    Představ si, že žiješ na planetě Zemi, která oplývá veškerými zdroji, aby Tě nasytila, oblékla, ubytovala i pobavila, nabídla své místo pro Tvůj život.
    Představ si, že tu s Tebou existují další lidé, tvorové, rostliny, buňky a atomy hmotného i nehmotného světa.
    Představ si, že pro své zajištění používáš zdravou potravu v pestrosti, jakou Ti planeta nabízí prostřednictvím farem a farmářů.
    Představ si, že tito farmáři milují přírodu jako Ty a starají se o své rostliny a zvířata s upřímným srdcem.
    Představ si, že každý den Tvého života ráno vstaneš a těšíš se na činnost, kterou vylepšíš život dalším lidem či jiným tvorům na planetě.
    Představ si, že máš šéfa, který opravdu ocení Tvoji práci a s dobrým pocitem Ti vyplatí mzdu, která je pro Tebe vyhovující a taky odpovídající práci, kterou jsi pro svět udělal.
    Představ si, že pracuješ jen tolik, aby i ostatní lidé měli práci, jsi rád, že nikdo nemusí o práci žebrat a nikoho nebude zaměstnavatel vydírat nízkou mzdou.
    Představ si, že vyrábíš kvalitní výrobky, které nezatěžují Tvůj život zbytečným odpadem a vydrží Ti mnohonásobně déle než dnes. Stejně jako projekty, zákony a podmínky pro Tvůj život.
    Představ si, že Tvůj životní partner je bytost, která Ti pomáhá být lepším člověkem než jsi byl včera.
    Představ si, že Ti zbývá více času na své děti a koníčky, na ty vášně, na které nemáš čas a myšlenky, když pracuješ pro druhé.
    Představ si, že jako jedinečná součást lidstva se nepodílíš na devastaci přírody, kvůli nižší ceně za pohonné hmoty, energii, olej, obiloviny, zeleninu nebo maso, taky že nevytlačuješ zbytečně jiné lidi nebo tvory ze svého teritoria kvůli své touze po rozpínavosti.
    Představ si, že máš tolik odvahy, síly a moudrosti, že své děti zbytečně netrestáš, neokřikuješ, citově nevydíráš, protože i ony jsou jedinečné bytosti, byť méně zralé a chtějí se radovat ze života. Že s nimi rozmlouváš hlasem přívětivým, aniž bys je chtěl hanět, že jim nedáváš nálepky, které snižují jejich hodnotu a důstojnost.
    Představ si, že jim nebereš práci, na kterou jsou zralí, protože Tě rády napodobují touží se stát zralou dospělou bytostí jako Ty.
    Představ si, že můžeš důvěřovat svým vůdcům politickým i v zaměstnání, bez slepé víry a strachu nebo obav o sebe se jich můžeš ptát na věci, které Tě zajímají, protože sám se podle svých možností snažíš vést sebe, rodinu, nebo firmu ku prospěchu všech, nejen vlastního zisku, moci či slávy.
    Představ si, že v období své slabosti nebo nemoci do sebe nemusíš sypat hrsti chemických medikamentů a prášků, ale v klidu domova si dáš bylinkový čaj a přečteš knížku inspirující k životu, abys zase jednou ráno vstal a šel pomáhat tvořit a vylepšovat svět.


    Představ si, že jsi na sebe hrdý, že jsi člověk.

Zdeněk

Někdy kluk, někdy chlap se srdcem. Bývalý pomocník strojvedoucího, misionář; nyní žijící z výsledků své obchodní činnosti. Celoživotní hledač radosti, kterou již ve svých letech začínám žít.

Helena

Keramiku jsem poznala, když mi bylo dvacet. Je to nádherné řemeslo, které mě k sobě přitáhlo ve chvíli, kdy jsem hledala své místo na světě. Práce s mokrou hlínou ve mě probouzí fantazii a lásku k přírodě.

Hledáte klidné a tvůrčí prostředí, odpočinek od ruchu velkoměsta a dovolenou v přírodě? Pak je ubytování v soukromí pro Vás to pravé. Naši keramickou dílnu s ubytováním doporučuje i partnerský portál MegaUbytko na stránkách ubytování Červená Voda. Najdete nás také v oblíbené sekci ubytování Jeseníky. Neváhejte a přijďte si k nám užít kreativní atmosféru a odpočinek v jednom. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Naše služby
Ubytování

Ubytování

Nabízíme k pronájmu malý byt, který je součástí staré venkovské usedlosti postavené německou rodinou na přelomu 18. a 19. století

Keramická dílna

Keramická dílna

Na hrnčířském kruhu vytváříme především hrnčířské zboží pro dům i zahradu. Máte-li svá osobitá přání, rádi vám vyjdeme vstříc.

Tvořivá setkání

Tvořivá setkání

V naší dílně vítáme všechny, kteří by si rádi vyzkoušeli práci s hlínou – modelování, točení na hrnčířském kruhu a relaxační tvoření.

Výlety do okolí

Výlety do okolí

Dům s velkou zahradou a lesem vám nabízí úzký kontakt s přírodou. Vyměňte každodenní spěch za malé zastavení a vnímejte přírodní rytmy.

Adresa

Zdeněk a Helena Habartovi
Moravský Karlov 103
Červená Voda 561 61

Kontakty

Zdeněk

zdenekhabarta@seznam.cz
tel. 777 815 909

Helena

habartovi@email.cz
tel. 773 206 793